czwartek, 12 lipca 2012

Jakie radio jazzowe polecacie? [NAJLEPSZE JAZZ RADIO W INTERNECIE]

Jazz to nie muzyka, to stan ducha. I jednym się podoba a innym nie musi. Jeśli należycie do grona osób z pierwszego zbioru, to chciałbym polecić Wam kilka dobrych internetowych rozgłośni radiowych grających jazz przez 24 godziny na dobę!

NAJLEPSZE RADIA JAZZOWE W INTERNECIE [Jazz za darmo]:

1. NIEZŁY JAZZ to kanał na platformie mojepolskieradio.pl, który mogę Wam polecić z czystym sumieniem. Redaktorzy muzyczni Polskiego Radia odwalili kawał dobrej roboty, wybierając z jazzowej dżungli to, co najbardziej esencjonalne i godne uwagi. Tego radia mogę słuchać w nieskończoność!

2. JAZZY to druga propozycja z repertuaru platformy mojepolskieradio.pl. Tu jazz jest odmieniany przez wiele innych, towarzyszących mu z godnością, muzycznych gatunków. Taki rozmiękczony, rozdrobniony i posiekany jazz też może być smaczny. Polecam!

3. RAFAŁ BRYNDAL JAZZ QUARTET to również godna polecenia internetowa stacja radiowa grająca jazz. Choć odnoszę wrażenie, że w tym przypadku akurat dobór repertuaru jest nieco mniej staranny i bardziej powtarzalny niż w przypadku Polskiego Radia.

4. POLSKASTACJA.PL/JAZZ - alternatywą dla wcześniejszych kanałów może być ten przygotowany przez portal radiowy polskastacja.pl. Tu także usłyszymy sporo smacznego jazzu.

5. RMFon Smooth Jazz to propozycja spod szyldu RMF. Nie znajdziemy tu jednak aż tak dobrej muzyki stanowiącej klasykę gatunku. Więcej tu wariacji na temat jazzu i jego złagodzonej, mocno komercyjnej postaci niż od początku do końca jazzowych brzmień z lat 40., 50., 60. czy 70. Niemniej, stację też polecam, bo może nie znosicie jazzu w klasycznym wydaniu i przypadnie Wam do gustu akurat takie smoothowe brzmienie.

Znacie inne radia jazzowe w internecie? Dajcie znać w komentarzach, wymieńmy się tymi pożytecznymi informacjami! :-)

1 komentarz: