sobota, 7 lipca 2012

Co to jest smartfon i do czego służy [NOWOCZESNE TELEFONY KOMÓRKOWE]

Smartfon to inaczej wyposażona w szereg multimedialnych funckcjonalności komórka. Smartfonami nazywamy telefony komórkowe, które zwykle mają dotykowy ekran, potrafią robić dobrej jakości zdjęcia, kręcić filmy oraz umożliwiają swobodne poruszanie się mobilnym internecie.

Przykładami smartfonów są m.in. iPhone, Samsung Galaxy czy produkty HTC.

Dzisiejsze smartfony (czyli sprytne komórki) są nieporównywalnie potężniejsze i szybkie w działaniu. Swymi osiągami technicznymi biją na łeb, na szyję nawet stacjonarne komputery sprzed kilku lat.

Najlepsze smartfony wciąż jednak nie radzą sobie z pewnym problemem - mianowicie, czasem działania baterii. Ze względu na miniaturyzację baterie w komórkach są coraz mniejsze, a przez to nie tak pojemne, jak potrzebowałyby tego smartfony. Konieczne jest więc codzienne ładowanie nowoczesnych telefonów komórkowych. Dla porównania, kilkuletnia zwykła Nokia potrafiła przeżyć bez ładowania nawet tydzień!

GDZIE NAJTANIEJ KUPIĆ IPHONE 4S? [PORADNIK]

Jakie smartfony są według Was najlepsze? Jakich smartfonów używacie? Co polecacie?

2 komentarze:

  1. Pewnie, że jeśli chodzi o baterię to szału nie ma, ale taka np. Nokia Lumia już nieźle sobie radzi. Oczywiście nie ma co w ogóle porównywać smartfonów do starych 'klawiszowców', ale wielofunkcyjność kosztuje!

    OdpowiedzUsuń
  2. To fakt, wytrzymałość baterii to wciąż największy problem smartfonów. Jednak coraz to nowsze modele mają coraz to lepszą baterię, jak np. modele Samsunga z serii Galaxy.

    OdpowiedzUsuń