niedziela, 8 lipca 2012

Co na ukąszenia owadów? [Maść, żel na ukąszenia komarów, os, mrówek, żądło pszczoły]

Jak nieprzyjemne może być ukąszenie owada, wie prawie każdy z nas. Te małe podstępne potwory przekłuwają naszą skórę dla sobie tylko znanej przyjemności, nierzadko wstrzykując także i mało sympatyczny jad. Jak się przed tym bronić? Czy jest jakiś sposób?

Sposoby na ukąszenia owadów są co najmniej dwa. Pierwszy to zdobycz współczesnej medycyny: maści i żele łagodzące objawy ukąszeń. Są tak samo skuteczne wobec ukąszeń komarów, jak i mrówek czy wściekłych os. Nie będę tu reklamował żadnego konkretnego, bo nie w tym rzecz - w aptece wybór jest spory, a każdy z tych specyfików jest naprawdę skuteczny. Nie należy więc przepłacać.

CZYTAJ TEŻ: Jak skutecznie zwalczyć komary?

Gdy jednak nie mamy do dyspozycji żelu z apteki, warto skorzystać z tradycyjnej metody łagodzenia ukąszeń owadów. Do śladu po ukąszeniu należy jak najprędzej przyłożyć świeżą, przekrojoną na pół cebulę. Jej soki mają właściwości łagodzące obrzęk i po chwili powinniśmy poczuć ulgę! Podobnie działa czosnek, ale cebula ze względu na to, że puszcza soki, jest łatwiejsza w użyciu.

Znacie jakieś inne metody łagodzenia ukąszeń komarów, mrówek itp.? Podzielcie się nimi w komentarzach! :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz