niedziela, 8 lipca 2012

Co to jest iPod [Ajpod] i do czego służy?

iPod to nic innego, jak dobrze znany nam przenośny, kieszonkowy odtwarzacz muzyki (coś jak mp3/mp4 player).

iPod zyskał popularność dlatego, że produkująca go firma Apple postawiła na design i niesamowitą promocję swojego urządzenia. Ładne, zgrabne, białe kieszonkowe urządzenie natychmiast stało się obiektem pożądania wśród rozmaitych celebrytów. Następnie na punkcie iPoda zwariowali gadżeciarze i młodzi ludzie.

Do dziś Apple wyprodukowało co najmniej kilkanaście odmian iPoda w kilku generacjach (m.in. classic, touch, mini), które różnią się od siebie wyglądem, rodzajem ekranu, przyciskami lub ich brakiem...

Podsumowując, iPod to przenośne urządzenie o pojemności np. 60 GB, które pozwala przechowywać muzykę i odtwarzać ją w dowolnym momencie.

Nowocześniejsze iPody można podłączyć do internetu i korzystać za ich pomocą także z aplikacji Apple przygotowanych z myślą o smartfonie iPhone. Ponadto, najnowsze iPody, choć mają służyć do słuchania muzyki, wyposażone są także w aparaty fotograficzne. :-)

Jeśli więc szukacie urządzenia do słuchania muzyki, to zamiast wydawać duże pieniądze na wypakowany gadżetami iPod, lepiej sięgnąć po klasyczną "empetrójkę" jakiejś renomowanej firmy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz