niedziela, 8 lipca 2012

Jak zrobić ostre zdjęcia w nocy? [JAKI CZAS NAŚWIETLANIA ZDJĘCIA W NOCY]

Fotografie wykonywane w otoczeniu z niską ilością światła wychodzą zwykle rozmyte i niewiele na nich widać. Dlaczego tak się dzieje? To proste, wystarczy zmienić kilka ustawień w aparacie i skorzystać ze statywu lub czegoś, o co oprzemy nasz sprzęt.

Co zrobić, żeby zdjęcia w nocy były ostre:

1. Poszukaj w swoim aparacie opcji "czas naświetlania". Potem przestaw ją na np. 3 sekundy lub dłużej.

2. Aparat zamontuj na statywie lub oprzyj go o coś stabilnego i delikatnie wciśnij spust migawki (przycisk do robienia zdjęć).

3. Postaraj się nie poruszyć aparatem. Nawet najmniejsze drgnięcie może spowodować, że zdjęcie się nie uda.

Jeśli spełniliście wszystkie te warunki, to możecie się cieszyć np. pięknym nocnym zdjęciem Waszego domu, ogrodu, osiedla czy miasta... UWAGA! W powyższy sposób należy fotografować jedynie obiekty stacjonarne - nieporuszające się! Oczywiście, poruszające się też sfotografujecie, ale zleją się np. w barwną smugę światła (jadące ulicą samochody).

Jak zrobić dobre zdjęcie ruszającego się obiektu nocą?

To także proste. Większość aparatów wyposażona jest w tzw. tryb nocny. Warto z niego skorzystać. Ale jeśli np. macie możliwość manipulacji przy opcjach to:

1. Należy ustawić wysokie ISO (np. 800 lub 1600).
2. Czas naświetlania zdjęcia ustawić na np. 1/15 - wtedy nawet poruszający się obiekt (np. artysta na scenie) powinien pozostać ostry.
3. Skorzystać z podpórki/statywu.

Powodzenia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz