czwartek, 12 lipca 2012

Jaki symulator kredytowy polecacie? [NAJLEPSZY KREDYT HIPOTECZNY, KALKULATOR]

Wyliczenie kosztów kredytu hipotecznego, wbrew obawom wielu osób, jest bardzo proste. Każdy kredyt hipoteczny składa się z dwóch składników: marży banku (1-1,8 proc. kosztu) oraz tzw. współczynnika WIBOR (Rada Polityki Pieniężnej ustala wartość stóp procentowych, obecnie jest to niecałe 5 proc.).

Potem dochodzą jeszcze takie czynniki, jak: ilość pożyczanych pieniędzy, liczba lat trwania kredytu oraz np. to czy chcemy mieć raty równe czy malejące.

By to wszystko ogarnąć, warto skorzystać z symulatora kredytów hipotecznych. To proste narzędzie pozwoli ze spokojem przeanalizować różne warianty przed podjęciem tak poważnej dla nas decyzji.

Znacie inne kalkulatory/symulatory kredytu hipotecznego godne polecenia? Dajcie znać w komentarzach, dodam je później w tym poście jako aktywne linki.

2 komentarze:

  1. Rzeczywiście symulator-kredytowy.pl jest najlepszy z tych co znam. Inne mają na stałe ustalone współczynniki i jedyne co można ustalić to wysokość kredytu i czas jego trwania. a przecież kredyt nie mamy na rok, a w przyszłości oprocentowanie na pewno będzie inne i warto sobie to przeliczyć. Dzięki wielkie za linka. Polecam również każdemu, warto być świadomym a nie ufać tylko doradcom ...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzięki za miłe słowa. Staramy się by na blogu były jedynie wartościowe i użyteczne treści. Pozdrowienia!

      Usuń