środa, 4 lipca 2012

Co to jest Instagram? [APLIKACJA foto na smartfony: iPhone, Android]

INSTAGRAM to nic innego, jak aplikacja mobilna dla smartfonów. Początkowo działała tylko na iPhone'ach. Od kilku tygodni dostępna jest także w telefonach z systemem operacyjnym Android. Stało się to w tym samym czasie, gdy aplikację od jej twórców za miliard dolarów odkupił Mark Zuckerberg, właściciel Facebooka.


Do czego służy Instagram?

Instagram to smartfonowy program do wykonywania i obróbki graficznej zdjęć. Prosty sposób edycji, poprzez filtry, gwarantuje dobrą zabawę fotografią zupełnym laikom. Wystarczy cyknąć fotkę, nałożyć na nią wybrany filtr i opublikować.

Zdjęcia w Instagramie dostępne są w wewnętrznej platformie społecznościowej tej aplikacji. Możliwe jest jednak także ich publikowanie w wielu innych serwisach społecznościowych, poprzez integrację z Instagramem (np. na Facebooku lub Twitterze).

Co ciekawe, Instagram pozwala także otagowywać zdjęcia (opisywać w dowolny sposób za pomocą słów poprzedzonych #) oraz oznaczać współrzędne geograficzne miejsc, w których zdjęcia wykonaliśmy.

Sama nazwa Instagram nawiązuje do popularnych kilka dekad temu aparatów Kodaka z serii Instamatic. Były to aparaty podobne do lepiej nam znanych Polaroidów. Ich główną zaletą była łatwość użycia.

Instagram dla hipsterów?

Instagram, choć używają go obecnie miliony ludzi na całym świecie, jest postrzegany jako hipsterska zabawka (znaczy to tyle, że ktoś używa jej po to, by się lansować). Jednak to krzywdząca opinia. Równie dobrze można by rzec, że hipsterskie jest oddychanie. Podobne opinie o Instagramie rozsiewają jedynie złośliwcy.

Skąd pobrać i jak zainstalować Instagram w telefonie?

Instagram dostępny jest obecnie w dwóch wersjach: na iPhone'a oraz na smartfony z systemem Android. Gdy już pobierzemy aplikację, wystarczy ją włączyć i się zarejestrować.

Ps. Wiecie ile waży hipster? No jak to? Nie wiecie...? Hipster waży... Instagram!

:D (HAHAHAHA!)

1 komentarz:

  1. A ja polecam zamówienie sobie magnesów na lodówkę ze zdjęć z Instagram'a, ciekawy efekt :)
    http://magnetoid.pl

    OdpowiedzUsuń