niedziela, 8 lipca 2012

Co to jest SPAM? [SPAM - definicja, znaczenie]

SPAM to nic innego, jak nazwa niepożądanych przez nas wiadomości w skrzynce mailowej. To znaczy takich, których nie życzymy sobie czytać/odbierać ale bez naszej zgody wciąż przychodzą na nasz adres mailowy.

Większość skrzynek mailowych (WP, Onet, Gmail i inne) wyposażona jest w szereg filtrów, które automatycznie rozpoznają tzw. SPAM, czyli śmieciowe maile zapychające nasze poczty. System filtrów natychmiast przenosi takie wiadomości do folderu o nazwie SPAM.

Niestety, czasem zdarza się tak, że system wrzuci tam także maile, na które czekamy. Należy więc mimo wszystko do folderu SPAM zaglądać w poszukiwaniu maili, które powinniśmy odebrać i przeczytać.

SPAM istnieje odkąd po internet się upowszechnił. I choć w większości krajów spamowanie jest ścigane prawem, to wciąż nie udało się rozwiązać tego upierdliwego problemu. SPAM jest więc nieodłącznym elementem krajobrazu w internecie.

Co zrobić, żeby dostawać mniej SPAM-u?

1. Nigdy nie zostawiaj do publicznej wiadomości swojego adresu mailowego (np. na forach, w komentarzach, na facebooku, etc.) - wówczas spamerzy nie będą mogli dodać Twojego adresu do swojej listy.

2. Jeśli bierzesz udział np. w internetowych konkursach i konieczne jest podanie adresu e-mail np. w komentarzach, podawaj zawsze adres zastępczy - tzn. stwórz wcześniej skrzynkę mailową do samego udziału w konkursach i internetowych zabawach. To uchroni Twoją prywatną pocztę przed SPAM-em.

3. Nigdy nie rejestruj się w podejrzanych serwisach internetowych. Zwykle nieświadomie akceptujemy ich regulaminy, na podstawie których takie strony mogą przekazać nasz adres mailowy dalej a tym samym zasypią nas maile z reklamami.

Znacie inne sposoby jak ustrzec się SPAM-u? Napiszcie o nich w komentarzach. :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz