piątek, 29 czerwca 2012

Jaki ciśnieniomierz kupić [NAJLEPSZY APARAT DO MIERZENIA CIŚNIENIA TANIO]

Ciśnienie tętnicze to wartość, na podstawie której możemy oceniać stan zdrowia naszego organizmu. U zdrowego dorosłego człowieka prawidłowe ciśnienie tętnicze oscyluje w przedziałach 120-140 (ciśnienie skurczowe) na 80-90 (ciśnienie rozkurczowe). Wszelkie dłużej utrzymujące się odchylenia od tych wartości mogą świadczyć o chorobie i powinniśmy się jak najszybciej poddać leczeniu.

Zarówno z nadciśnieniem, jak i zbyt niskim ciśnieniem krwi medycyna radzi sobie dziś już doskonale.

Mierzenie ciśnienia krwi

Ciśnienie tętnicze u dorosłego człowieka można mierzyć co najmniej na trzy różne sposoby. Pierwszy to tzw. metoda Korotkowa - ciśnienie mierzone jest za pomocą aparatu rtęciowego oraz słuchawek lekarskich. Tą metodą posługują się lekarze i pielęgniarki. Jak dotąd, jest ona najdokładniejsza, ale jej minus polega na tym, że pomiaru ciśnienia można dokonać jedynie pod okiem personelu medycznego. Chyba, że mamy w rodzinie kogoś, kto jest uprawniony do posiadania takiego sprzętu.

Druga metoda podobna jest do tej z aparatem rtęciowym, ale pomiaru dokonuje w pełni zautomatyzowany lub półautomatyczny ciśnieniomierz elektroniczny. Jego "rękaw" nakładamy na tętnice w okolicy łokcia - po napełnieniu powietrzem, aparat sam mierzy ciśnienie, jego wartość wyświetlając nam na ekranie ciekłokrystalicznym.

Trzecia metoda to także elektronika. Ciśnieniomierz jest tu jednak mniejszy i nakładamy go na nadgarstek. Tego rodzaju pomiar może być jednak niedokładny.

Jaki ciśnieniomierz kupić?

Sprawa jest prosta. By wiedzieć, jaki ciśnieniomierz wybrać, musimy się zastanowić, do czego jest nam potrzebny. Jeśli nie mamy poważnych problemów zdrowotnych, wystarczy nam najzwyklejszy ciśnieniomierz elektroniczny na ramię. Jeśli musimy mieć pewność, że dokonywane pomiary nie są w żaden sposób zaburzane, poprośmy o rekomendację lekarza lub farmaceutę. Dobry sprzęt posiada zwykle różne certyfikaty a jego cena mieści się w przedziale od 120 do 350 złotych.

Z doświadczenia wiem jednak, że lepiej jest kupić najzwyklejszy aparat do mierzenia ciśnienia, najlepiej jakiejś niemieckiej firmy. Jego cena nie powinna wynosić więcej niż 80 do 120 złotych.

Ważne jest by pamiętać o regularnej wymianie baterii w sprzęcie do mierzenia ciśnienia. Ciśnieniomierz należy także trzymać z dala od dzieci, by nie uległ jakimś uszkodzeniom, które zaburzą wyniki pomiaru.

Na koniec dodam, że jeśli podejrzewacie u siebie jakiekolwiek problemy z ciśnieniem krwi, koniecznie udajcie się na pomiar do najbliższej przychodni lekarskiej! Im wcześniej ewentualne problemy uda się wykryć, tym większa szansa na ich niemal całkowite wyleczenie, zanim w naszym organizmie dokonają się nieodwracalne i powodujące poważne choroby serca, zmiany.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz