poniedziałek, 4 czerwca 2012

Co na opryszczkę: najlepszy lek [MAŚĆ, DOMOWE METODY]

OPRYSZCZKA to rodzaj choroby zakaźnej wywoływanej przez wirusa odpowiedzialnego m.in. za ospę wietrzną. Kto ma opryszczkę, będzie ją już miał do końca życia, bo wirus z rodziny herpes simplex organizmu nigdy nie opuszcza i atakuje, gdy jesteśmy osłabieni/przemęczeni.

Jak sobie radzić z opryszczką ust/twarzy, gdy już wyskoczy?

1. Można spróbować domowych sposobów: wyprysk nacieramy przekrojonym ząbkiem czosnku, dezynfekujemy spirytusem, robimy okłady z szałwii. Mogą one złagodzić obrzęk i sprawić, że po kilku dniach wirus da sobie spokój. Nie zaszkodzi także zadbać o swoje zdrowie, przyjmując większą ilość witaminy C (najlepiej w naturalnej postaci).

2. Najlepsze, bo najskuteczniejsze są jednak maści na opryszczkę. Wśród nich jest m.in. zovirax, heviran i vratizolin. Dobre są też dostępne w aptekach bez recepty plastry, które naklejamy na opryszczkową zmianę na twarzy.

Pocieszeniem niech będzie fakt, że opryszczka w swej najbardziej pospolitej postaci znika z twarzy po około 10 dniach niezależnie od tego, czy hamujemy jej rozwój lekami, czy nie. Zawsze lepiej jednak jest pozbyć się tego nieprzyjemnego problemu wcześniej.

Opryszczka w swej pierwotnej postaci (pierwsze zarażenie) może mieć bardzo ostry przebieg, zwłaszcza u dzieci. Dlatego szczególnie chrońmy przed zarażeniem nasze pociechy!

Najgorsza odmiana opryszczki to ta, która dotyka narządy płciowe. Do ich zakażenia dochodzi w momencie kontaktu płciowego. Szczególnie narażone są na to osoby uprawiające seks analny. Oczywiście, przy zachowaniu odpowiedniej higieny i kontaktów ze stałym partnerem, zakażenie nie powinno mieć miejsca.

Według danych medycznych, kobiety, które zaraziły się opryszczką narządów płciowych, częściej zapadają na raka szyjki macicy.

Naukowcom wciąż nie udało się opracować szczepionki na opryszczkę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz