środa, 6 czerwca 2012

Jaka muzyka najlepsza na wesele? [PRZYKŁADY]

Wesele to wyjątkowe przyjęcie, którym chcemy podkreślić, jak ważne jest dla nas zawarcie związku małżeńskiego. Zależy nam, by każdy z naszych gości bawił się na weselu jak nigdy dotąd. Bardzo wiele zależy tu od doboru odpowiedniej weselnej muzyki.

Jak wybrać muzykę na wesele? [PORADY]

1. Przy wyborze muzyki weselnej nie kierujcie się własnymi upodobaniami! To podstawowy błąd, jaki popełniają młode pary. Jeśli nie chcecie podpytywać gości o muzykę, przy której lubią się bawić, sięgnijcie pamięcią do innych wesel w obu rodzinach i przypomnijcie sobie, przy jakiej muzyce pląsano najczęściej (czy było to przaśne disco polo, czy też może polski rock/pop lat 70. i 80. a może największe hity taneczne w stylu dyskotekowym lat 90.?

2. Doświadczony dj/weselny grajek/zespół muzyczny doskonale doradzi Wam, jaką muzykę należy wybrać na wesele. Warto posłuchać uwag kogoś, kto co weekend bawi setki ludzi na podobnych imprezach. Nie kierujmy się własnym przeczuciem, tu akurat ma ono niewielkie znaczenie.

3. Gdy nie mamy pewności, jaka muzyka przypadnie większości gości weselnych do gustu (wszystkim nie dogodzimy, zawsze ktoś będzie niezadowolony), warto zaopatrzyć się w spory zapas dodatkowych brzmień. To, w razie alarmująco pustego parkietu, pozwoli nam go zapełnić w mgnieniu oka.

4. Może to i stereotyp, ale na weselach najlepiej sprawdzają się gatunki muzyczne rodem z festynów. Nie silmy się więc, by goście bawili się przy jazzie czy klasycznych walcach. Jeśli bardzo pragniemy obecności na weselu muzyki nieco bardziej wykwintnej, sięgnijmy po nią np. w czasie obiadu, podwieczorku czy kolacji - jako tło będzie doskonałym wyborem!

Macie inne propozycje? Napiszcie w komentarzach. Jaka muzyka jest najlepsza na wesele?

1 komentarz:

  1. Moim zdaniem jest to przemieszanie dawnej i nowszej muzyki. Zalezy to również od tego jaka grupa wiekowa będzie przeważać na weselu no i oczywiście w jakim klimacie robimy całe wydarzenie. Osobiście wole dj, którzy mają spory wybór repertuaru, nie tak dawno znajoma zatrudniła dj z Playdjs wiem, zę teraz dogadywali si w kwestii utworów to naprawdę widać jak duże mają oni pole do popisu.

    OdpowiedzUsuń