środa, 30 maja 2012

Płaski brzuch - najlepsze ćwiczenia [trening kaloryfera, 6 Weidera]

Niemal każdy z nas, niezależnie od uległości wobec panującej mody, marzy o w miarę płaskim brzuchu. Zbierające się poniżej żeber tłuste fałdy to nie tylko nieestetyczny widok, ale przede wszystkim, poważne zagrożenie dla naszego zdrowia. Tzw. otyłość brzuszna obciąża przebiegającą w okolicy brzucha tętnicę, która pompuje większość krwi w naszym organizmie - jej przeciążenie prowadzi do nadciśnienia! Można więc być jedynie grubym na brzuchu a i tak mieć problemy kardiologiczne, jak osoba otyła w całości.


Jeśli więc nie zamierzacie ćwiczyć mięśni brzucha dla samej estetyki, warto to z pewnością zrobić dla zdrowia!

NAJLEPSZE ĆWICZENIA NA BRZUCH:

1. "Brzuszki", czyli coś dla początkujących. To podstawowe ćwiczenie, które znamy jeszcze z zajęć wychowania fizycznego w szkole jest bardzo proste i daje w miarę dobre efekty. Codzienne wykonanie np. 50-100 brzuszków już po kilku tygodniach sprawi, że nasz brzuch stanie się bardziej płaski i zarysują się na nim mięśnie.

By nie ulegać brzuszkowej monotonii należy ćwiczenie urozmaicać, np. brzuszkami lewo i prawoskrętnymi. Przed treningiem warto też wykonać kilka skłonów/przysiadów i mostków. W ten sposób mniej obciążymy kręgosłup.

2. Szóstka Weidera to ćwiczenie zupełnie inne, choć z pozoru podobne do brzuszków. Każdy profesjonalny sportowiec ma je w swoim treningowym repertuarze. Podstawą tego opracowanego z myślą o kulturystach, ale i o zdrowej sylwetce, ćwiczenia, jest konsekwencja/wytrwałość/pracowitość!

"6 Weidera" należy wykonywać według ściśle określonego planu [KLIKNIJ BY ZOBACZYĆ HARMONOGRAM ĆWICZEŃ!].

Jak prawidłowo wykonywać "6 Weidera" zobaczycie m.in. w tym filmie instruktażowym:3. Gadżety (wibrujące pasy, ugniatacze i inne) to dobra opcja dla leniwych. Niestety, mam dla Was złą wiadomość. Samo wibrowanie brzucha pasem nie da Wam pożądanych efektów! Te urządzenia wymyślono po to, by wspomagać nimi tradycyjny trening.

Np. pas wibrujący dobry jest w walce z nadmierną tkanką tłuszczową. Mięśni nam nie wyrzeźbi. Te należy ćwiczyć za pomocą wcześniej podanych metod.

Znacie jeszcze jakieś dobre ćwiczenia na płaski brzuch? Napiszcie o nich w komentarzach! Podzielmy się naszą wiedzą dla zdrowia! :-)

1 komentarz:

 1. 6 Weidera jest najlepsza!!
  Polecam fajną aplikacje na smartfonów do a6w:
  Android
  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bepronow.workout
  Apple
  http://itunes.apple.com/us/app/steel-abs-areobic-weider-six/id525236313?mt=8

  OdpowiedzUsuń