wtorek, 22 maja 2012

Jak słuchać radia przez internet? [POLSKIE RADIA INTERNETOWE]

Radia internetowe to temat ważny i nie dla wszystkich ogarnięty. Generalnie, każda szanująca się rozgłośnia radiowa w Polsce i na świecie ma także swój stream (kanał/sygnał) w internecie. Najłatwiej znaleźć nasze ulubione radio przez google a następnie poszukać na jego stronie odpowiedniej opcji.

Najlepsze są jednak radia internetowe ze ściśle określoną muzyką. Wybór jest ogromny: rock, metal, jazz, techno, disco, electro, hip-hop, reggae, lounge, poprzez piosenkę aktorską i poezję śpiewaną włącznie.

Warto więc sprawdzić takie radia jak MOJE POLSKIE RADIO, gdzie znajdziemy wiele ciekawych muzycznych kanałów tematycznych oraz audycje przygotowywane w studiach Polskiego Radia.

Kolejna obowiązkowa pozycja to RMFon, należący do rozgłośni RMF. Poza podziałem na gatunki muzyczne, znajdziemy tu także kanały tematyczne podzielone na dekady: lata 50, 60, 70, 80, 90 i tak dalej...

Coś ambitniejszego z kolei do zaoferowania ma stacja CHILLIZET.pl, gdzie posłuchamy jazzu, muzyki czilautującej, stylu deep, brzmień kobiecych, coverów oraz soulu.

Oferta radiowa w internecie jest przeogromna! Warto także poszukiwać zagranicznych stacji radiowych. Jest wiele stron, które zbierają adresy do najlepszych z nich.

Używajcie więc google. Miłego słuchania! :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz