niedziela, 13 maja 2012

Jakie prezenty na Dzień Matki 2013?

Na Dzień Matki każdy stara się przygotować coś wyjątkowego. Mama to przez całe dzieciństwo najbliższa nam osoba, a w podzięce za jej poświęcenie myślimy o niej ciepło przez całe życie. Dlatego ważne jest, by właściwie uczcić przypadający na 26 maja Dzień Matki.


Jakie prezenty na Dzień Matki? [PROPOZYCJE]:

1. Prezent od serca. Niezależnie od tego, ile mamy lat, ważne jest, by prezent dla mamy przygotować z potrzeby serca. Tylko taki gest ma sens i jest w stanie oddać ogrom naszej wdzięczności/miłości wobec kobiety, która poświęciła najlepsze lata swego życia by nas wychować. Co może być takim prezentem? Np. dzieło sztuki, wspólna wyprawa w jakieś ekscytujące miejsce, skok ze spadochronem czy zjazd do... kopalni. Najważniejsze, by wspólnie przeżyć miłe chwile, spędzić wspólnie trochę czasu.

2. Standard, czyli... Np. film, książka, płyta z muzyką + kartka z życzeniami i kwiaty. Zawsze mile widziane są czekoladki, czy też inne smakołyki, za którymi przepada nasza rodzicielka.

3. Nowe zainteresowania. Uważasz, że Twoja mama się nudzi? 26 maja wręcz jej karnet na zajęcia z tańca nowoczesnego, kupon na lekcje hiszpańskiego czy multimedialny tablet. Zawsze warto spróbować, a nuż uda się rozbudzić u naszej mamy jakieś nowe pasje. Znam przypadek, gdy blisko 60-letnia pani odkryła w sobie talent malarski i z powodzeniem tworzy cenione przez krytykę obrazy!

4. Pieniądze. Tak, choć brzmi niezręcznie i dziwnie, może się tak zdarzyć choć nasza mama sponsorowała nas przez całe życie, to właśnie teraz ona potrzebuje być zasponsorowana. Mama może mieć np. potrzebę spłaty jakiegoś trudnego kredytu, może potrzebować na leki, mieszkanie, czy co tam jeszcze a nie ma skąd pożyczyć. Dzień Matki to doskonała okazja, by ulżyć finansowo naszej kochanej mamie. Przypomnijcie sobie ile razy ratowała nas z opresji, może więc najwyższa pora uratować teraz ją. :-)

Macie inne pomysły? Napiszcie w komentarzach!

1 komentarz:

  1. Radzę pójść w kreatywność. Trochę wyobraźni i każdy prezent może być wyjątkowy:) Wszystko może zależeć od formy podarowania, sposobu i oczywiście samego pomysłu. Ja zawsze będę za tym, aby każdy prezent był przemyślany i zdecydowanie należy poświęcić mu trochę pracy. Nie można iść na łatwiznę. Mama z nami łatwo nie miała zapewne;P

    OdpowiedzUsuń