niedziela, 13 maja 2012

Jak zarobić pieniądze na wakacje?

Wakacje już za niespełna dwa miesiące, a Ty wciąż nie masz pieniędzy by gdzieś wyjechać i odpocząć? Nic nie szkodzi, jest kilka sposobów, jak zarobić dodatkowe pieniądze na wakacyjny wyjazd.


Po całym roku ciężkiej pracy każdy z nas zasługuje na odpoczynek. Jednak wylegiwanie się na słonecznych plażach, chociażby, morza Śródziemnego nie jest osiągalne dla wszystkich. Z pewnością nie dla tych, którzy nie robią nic, by odłożyć lub wypracować dodatkowo na ten cel nieco pieniędzy.

Każde marzenie/pragnienie/cel należy sobie wpierw zwizualizować, wtedy łatwiej nam do niego dążyć. Jeśli naszym marzeniem jest wyjazd na Gran Canarię lub do Maroka, to mocno sobie to wyobraźmy!

Na początek, mogę Wam polecić pewną stronę, która podpowie Wam krok po kroku, jak sprawić by wakacyjny wyjazd, nawet do egzotycznego kraju był o wiele tańszy niż z biurem podróży! Dowiecie się tego tu: Gdzie jechać na tanie wakacje lub weekend?

Jak zarobić na wakacje? [PORADY]:

1. Przede wszystkim, oszczędzaj! Nie ma niczego gorszego, niż finansowa niekonsekwencja. Chcesz wyjechać na wakacje życia? To oszczędzaj na nie! A to znaczy: nie wydawaj więcej, niż musisz, a tym bardziej, więcej niż zarabiasz! Nawet przy pensji 1500 złotych miesięcznie, jeśli potrafisz oszczędnie żyć, co dwa lata bez trudu wyjedziesz na wakacje do Grecji, Hiszpanii czy Egiptu. Nawet korzystając z oferty biura podróży, np. last minute lub odpowiednio wcześnie zarezerwowanej, nie wydasz na taki wyjazd więcej niż ok. 2000 złotych. Znam takich, którzy zamykają się w tysiącu!

CZYTAJ TEŻ: JAK WYJŚĆ Z DŁUGÓW? SKUTECZNE METODY WALKI Z ZADŁUŻENIEM

2. Znajdź dodatkową pracę. Banał, co? A jak wielu z nas, po przyjściu z ośmiogodzinnej pracy, rozkłada się przed telewizorem/komputerem i nie robi już nic więcej? Mimo tzw. kryzysu gospodarczego, ofert pracy dodatkowej nie brakuje. Na tygodniowy wyjazd w wersji all inclusive możesz zarobić w ten sposób w kilka miesięcy, czasem nawet nie wychodząc z domu. Załóżmy, że na jakiejś chałupniczej robótce zarobimy od 300 do 500 zł miesięcznie. Po czterech miesiącach nieco większego wysiłku, ale znów nie tak wielkiego, mamy do dyspozycji dodatkowe 2000 złotych. W tym sposobie jest jeden mankament, dodatkową pracę trzeba chcieć znaleźć!

3. Praca i odpoczynek za granicą. Ten sposób jest bardzo popularny wśród młodych osób, które nie są ograniczone uwarunkowaniami umowy o pracę. W internecie pełno jest ofert z wyjazdami do pracy w charakterze niani, pakowacza towarów czy zbieracza owoców. Już po miesiącu takiej codziennej pracy, mamy w portfelu dobre 5-6 tysięcy złotych i turystyczny świat staje przed nami otworem! Popularne kierunki takich wypraw to: Hiszpania, kraje Skandynawskie, Grecja, Cypr, Włochy. Idealnie jest np. wyjechać do pracy w turystycznym kurorcie, wówczas można połączyć przyjemne z pożytecznym a i wzbogacić swoje zawodowe/językowe doświadczenia!

Nie polecam Wam zaciągania pożyczek na wyjazdy turystyczne! To wstyd brać pieniądze na coś, na co sami nie potrafimy, a często po prostu z lenistwa nie chcemy, zarobić. Prosta zasada: jeśli mnie na coś nie stać, to się na to nie porywam.

Jeśli macie inne, ciekawe pomysły by zgromadzić pieniądze na wakacyjny wyjazd, dajcie znać w komentarzach.

2 komentarze:

  1. Ja proponuję telepracę - można łatwo zarobić, nawet w domu. Jeśli interesuje cię taki sposób na wakacje, to polecam możesz zajrzeć na stronę JakZarabiac.info - jest tam ciekawa oferta dla konsultanta telefonicznego na zasadach pracy zdalnej. Zobacz, czy to dla Ciebie, pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. A ja grywam w pokera i czasami wyplacam sobie kwoty rzędu 100-200 zł, chociaż nigdy nie wpłacałem żadnych pięniedzy. Szczególnie polecam http://pl.pokerstrategy.com/#uIAD70 , otrzymujesz 50$ na grę w pokera.

    OdpowiedzUsuń