czwartek, 10 maja 2012

Co to jest iPad? [OPIS TABLETU APPLE]

Nie wiesz co to iPad? Nie przejmuj się, codziennie podobne zapytanie do google wysyłają tysiące ludzi. Nic dziwnego, gdy postęp technologiczny jest tak szybki i uniemożliwia szybkie i sprawne ogarnięcie wszystkich nowoczesnych technologii.


W dużym skrócie, iPad (czytamy "ajpad") to przenośne, bardzo cienkie i lekkie urządzenie z dotykowym ekranem, które umożliwia właściwie wszystko to, co komputer (praca w edytorach tekstu, korzystanie z rozmaitych programów, gry, zdjęcia i filmy, czytanie książek, słuchanie muzyki, korzystanie z internetu, rozmowy wideo itd.).

Różnica między laptopem a tabletem typu iPad polega jedynie na miniaturyzacji urządzenia spod znaku jabłuszka (Apple).

iPada łatwo spakować do torby z dokumentami i do plecaka podczas wyprawy w góry. Dotykowy ekran zwalnia nas z klepania w klawiaturę i daje szereg nowych możliwości.

Urządzenie jest dostępne na razie w dwóch wersjach: iPad 1 i iPad 2. Ten ostatni różni się od wcześniejszego jeszcze cieńszą obudową i nieco lepszymi parametrami technicznymi. Do zwykłej pracy i zabawy wystarczy w zupełności iPad 1.

Cena tabletu iPad kształtuje się wciąż na poziomie co najmniej 1700 złotych za pierwszą wersję, i ponad 2000 złotych za wersję drugą.

Więcej na temat iPada dowiecie się na stronie firmy Apple

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz