wtorek, 8 maja 2012

Jakie prezenty na Dzień Dziecka 2013?

Dzień Dziecka to taka data w kalendarzu, na którą dzieciaki czekają przez cały rok. Czekają, bo z dniem tym wiąże się szereg przyjemności: prezenty, słodycze i wspaniałe wycieczki. Warto to wszystko zaplanować na długo przed 1 czerwca, by później skupić się już tylko na sprawieniu radości dziecku.


Dzieciństwo to najpiękniejszy czas w życiu. Nie zapominajmy więc o tym, że i nasze dzieci chciałyby ten wyjątkowy okres zapamiętać jako najlepszy. To w dużej mierze zależy od nas, jakie dzieciństwo będą miały nasze pociechy. Nie dajmy plamy! ;-)

Oto pomysły na prezent na Dzień Dziecka:

1. Prezent: zabawka, gra, upragniona rzecz. To najprostszy sposób, by sprawić przyjemność dziecku. Jeśli wiemy, o jakim prezencie marzy nasza pociecha, nie wahajmy się w jego zakupie. Bo kiedy, jeśli nie teraz mamy sprawiać radość naszym dzieciom? Jeśli to jest makieta kolejki, zdalnie sterowany samochód czy zestaw klocków - Dzień Dziecka to doskonała okazja, by obdarować tymi przedmiotami nasze maluchy.

2. Wycieczka! Pomysłów jest mnóstwo: od wypadu na lody, po wyprawę w góry czy nad morze. Wszystko po to, by nie zmuszać dzieci do siedzenia w domu, przed ekranem komputera/konsoli czy jakiejkolwiek ograniczającej ruch i wyjście na świeże powietrze zabawce. 1 czerwca wiele instytucji kultury, restauracji, zabytków czy wesołych miasteczek oferuje rabaty i promocje. Warto z nich skorzystać!

3. Sport. To także doskonały sposób na spędzenie z dzieckiem 1 czerwca. Niekoniecznie musimy zabierać maluchy na mecz tenisa czy od razu zapisywać do szkółki piłkarskiej. Zwykłe wyjście na łąkę i porzucanie piłki, wyprawa na rowerach/rolkach czy długi spacer także mają sens. Liczy się wspólnie spędzony czas. Dziś wielu rodziców zapomina, że największym prezentem dla dzieci jest bezcenny czas, jaki możemy im dać! 1 czerwca otwiera się wiele kąpielisk pod chmurką, może to być strzał w dziesiątkę, jeśli nasze maluchy to miłośnicy wodnego szaleństwa!

4. Rozbudzenie zainteresowań. I znów, nie chodzi o nauczenie dziecka gry w szachy, ale np. edukacyjną wyprawę połączoną z przyjemnościami. Doskonale w ten pomysł wpisuje się np. warszawskie Centrum Nauki Kopernik, ale i wiele muzeów czy domów kultury oferuje dziś interaktywne zajęcia, podczas których dzieci dowiedzą się np. jak konstruuje się samochody, dlaczego ptaki latają a kawa musi być zmielona przed zaparzeniem... Świat dla dzieci jest jedną wielką zagadką! Zadają setki pytań, na które odpowiedzi możemy im dostarczyć właśnie 1 czerwca.

5. Wspólne przygotowanie smakołyków. To także doskonały prezent na Dzień Dziecka. Maluchy uwielbiają "pomagać" w kuchni. Zaangażowanie ich w np. przygotowanie lodów lub pysznych ciastek sprawi, że skupią na tym całą swoją energię. Nie każdy dysponuje pieniędzmi, za które o wiele łatwiej można przybliżyć dziecku szczęście, więc właśnie takie wspólne kuchenne działania z maluchami będą najbardziej praktycznym i zapamiętanym przez nie na całe życie prezentem? Sami doskonale wiemy, co pamiętamy z naszego dzieciństwa. Nasze dzieci też wiele zapamiętają, ważne by były to dobre wspomnienia!

Macie inne propozycje? Sprawdzone sposoby, jak sprawić frajdę dzieciom? Piszcie w komentarzach!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz