wtorek, 13 marca 2012

Skąd brać darmową legalną muzykę? Jamendo.com


Darmowa muzyka z internetu? Brzmi podejrzanie i może kojarzyć się z... piractwem. Nic bardziej mylnego, jeśli skorzystacie z usług serwisu JAMENDO.COM.

Ten prosty w obsłudze portal jest bogato wyposażony w możliwą do darmowego wykorzystania muzykę. Znajdziecie tam wszelkie możliwe style muzyczne. Od jazzu, folku i techno, po pop, reggae, hip-hop czy muzykę relaksacyjną i lounge.

Serwis podzielony jest na kilka kategorii w zależności od praw, które chronią konkretne utwory. Jeśli szukasz DARMOWYCH DŹWIĘKÓW, to musisz wybrać opcję "creative commons".

- Wszystkie utwory na jamendo są dostępne na licencjach Creative Commons. Dzięki nim możesz za darmo ściągać piosenki, a artyści promują swoją muzykę, jednocześnie chroniąc swoje prawa autorskie - podaje na stronie jamendo.com jej właściciel.

Znaczy to, że w zamian za np. podanie autorstwa zyskujesz możliwość swobodnego wykorzystania muzyki. Należy jedynie zwrócić uwagę, czy konkretna licencja CC pozwala nam na ten rodzaj wykorzystania muzyki, na którym nam zależy.

Każda z opcji ma swój osobny symbol i znaczenie - KLIKNIJ I SPRAWDŹ, JAK KORZYSTAĆ Z LICENCJI CREATIVE COMMONS.

Co ciekawe, serwisów jak jamendo.com jest więcej: jango.com, grooveshark.com, ccmixter.org. Dotyczą one także fotografii czy materiałów wideo. O tym jednak innym razem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz