piątek, 23 marca 2012

Co na zgagę? Jak pozbyć się zgagi w ciąży? Miód na zgagę!

Ten palący problem dotyka nas niezależnie od wieku, rasy i płci. ZGAGA - jak sobie z nią poradzić?

Poza tabletkami, czy innymi farmaceutycznymi wynalazkami, wypływające ponad żołądek kwasy trawienne można zneutralizować także za pomocą domowych metod.

Najskuteczniejszą i działającą w moim przypadku (zgaga zdarza mi się, gdy wymieszam różne rodzaje jedzenia) to ciepłe mleko z dwiema łyżkami stołowymi miodu. Podobnie zadziała szklanka przegotowanej, ciepłej wody z miodem. Już po kilku minutach zgaga znika a ja mogę spokojnie zasnąć.

Dodam, że próbowałem wcześniej wielu innych sposobów - łącznie z połykaniem... pasty do zębów czy też sody w czystej postaci. Drastyczne metody nie były jednak tak skuteczne, jak miód.

Nie polecam za to np. zapijania zgagi naparem z mięty. Kwasy zneutralizują się na chwilę, by wrócić ze zdwojoną siłą! To naprawdę najgorsze z możliwych rozwiązań.

Oczywiście, jeśli zgaga nie jest u Was przypadłością incydentalną, konieczna jest wizyta u lekarza i leczenie. Zgaga może być objawem towarzyszącym groźnym chorobom, więc na pewno, gdy się powtarza, nie wolno jej lekceważyć.

O wiele łatwiej jest zapobiegać zgadze niż ją zwalczać. Ważne jest, by nie jeść nic później niż dwie godziny przed snem oraz by wystrzegać się potraw i napojów, które zgagę wywołują: napojów z kofeiną/teiną (cola, kawa, herbata!), alkoholi, mięty, owoców cytrusowych, czekolady, orzechów ziemnych i tłustych mięs.

By nieco zminimalizować działanie kwasów żołądkowych podchodzących do gardła, należy położyć się na plecach i unieść głowę (podkładając pod nią poduszki).

Powodzenia w walce z tym okropnym zjawiskiem!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz