środa, 12 września 2012

Ile czasu myć zęby? [jak długo myć zęby?]

Prawidłowy czas mycia zębów to klucz do zdrowego uzębienia i ograniczenia wydatków na zabiegi dentystyczne!

Brzmi jak reklama lub coś oczywistego? No pewnie! Tylko teraz zadajcie sobie pytanie: jak często myjecie zęby w ciągu doby i ile poświęcacie na to czasu?

No właśnie! A zgodnie z zaleceniami dentystów i WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) zęby należy myć co najmniej 2 razy dziennie po 2-3 minuty za każdym razem! Najlepiej jednak myć je po każdym posiłku.

Waźne też by do mycia zębów używać szczoteczki o miękkim włosiu oraz pasty z odpowiednią ilością fluoru.

UWAGA! Mocne szorowanie i pasty wybielające ścierają szkliwo i prowadzą m.in. do odsłonięcia szyjek zębowych oraz nadwrażliwości na ciepło i zimno.

2 komentarze:

  1. co da mycie zębów osobie,która 1,najdalej 3 godziny po zaśnięciu ma nieświeżą ,zawaloną jakimś śluzem ,jamę ,że tak powiem "gębową"?Jak wytłumaczyć fakt ,że są osoby ,które w ogóle nie myją zębisków i zachowują zdrowe uzębienie ? I na odwrót - latają wedle instrukcji producentów past, szorować zębiska i ciągle z nimi mają problemy próchnicze ? Kto przez 10 lat nakazywał szorowanie twardą szczotą a od kilku ostatnich miękką ? A kto obecnie zaleca szorowanie zębisków 3 razy dziennie przez 3 min ,a za 15 lat okaże się , że nie zębiska a jęzor i wewnętrzne policzki są ważniejsze od zębisków ?

    OdpowiedzUsuń
  2. Około jednej minuty. U mnie pastą jest ajona, szczoteczka jest miękka. Zęby wyglądają idealnie, barwa się zmieniła na lepszą, a jak widzicie, niczego wielkiego nie zrobiłam.

    OdpowiedzUsuń