sobota, 8 września 2012

Co to jest tablet? [OPIS PRODUKTU]

Co to jest tablet? Skoro zadajecie sobie to pytanie, to znaczy, że dobrze trafiliście. Spróbuję pokrótce wyjaśnić w czym rzecz. W najprostszy sposób.

Tablet to nic innego, jak "postać" przenośnego komputera, który bardziej przypomina przerośnięty "smartfon" (czyli inteligentny telefon komórkowy z najróżniejszymi funkcjami pomagającymi organizować np. pracę).

Tablet to nie to samo co czytnik e-booków! Choć wygląda podobnie, od czytnika elektronicznych książek różni się tym, że posiada rozbudowany system operacyjny i możemy go (tablet) używać do miliona różnych zadań, a nie jedynie do wyświetlania treści książek czy co najwyżej oglądania zdjęć.

Tablet posiada, podobnie jak komputer: pamięć RAM, procesor, elektronikę odpowiedzialną za wyświetlanie skomplikowanej grafiki, dźwięku oraz dotykowy ekran.

Do czego służy tablet?

Tablet służy do: pracy, zabawy, relaksu, robienia zdjęć, kręcenia filmów, wskazywania drogi i czego tam jeszcze sobie zapragniemy. Urządzenia te, dzięki swej wszechstronności i mobilnemu zastosowaniu, stają się z roku na rok popularniejsze niż ciężkie i nieporęczne notebooki.

Osobiście, ciągle nie jestem przekonany do tego, że akurat tablet jest mi w życiu niezbędny. Do pracy/rozrywki stacjonarnej używam laptopa, mobilnie wykorzystuję Apple iPhone. Jak już wspomniałem, tablet stanowi coś pośredniego między komputerem a nowoczesnym telefonem komórkowym. I to chyba najważniejsza cecha charakterystyczna dla tego typu urządzeń.

Kto wie? Może tablety przeminą tak samo, jak zupełnie obce nam, a znane jedynie z amerykańskich filmów tzw. pejdżery? Jedno jest pewne, mobilne komputery ze stałym i nisko kosztowym dostępem do Internetu to nieodwołalna przyszłość! :-)

Na koniec polecam trochę uśmiechu nad zjawiskiem tabletu. Choć to reklama, to jednak trzeba przyznać, że Czesi zawsze w formie, jeśli idzie o poczucie humoru!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz