sobota, 8 września 2012

Czym usuwać plamy z czerwonego wina? [SPOSOBY]

Czerwone wino zostawia plamy, które są koszmarnie trudne w usuwaniu? Niekoniecznie, trzeba tylko wiedzieć jak usunąć plamę z czerwonego wina. Jest na to kilka sposobów!

Skąd wziąć pieniądze na BIZNES? SPRAWDZONY SPOSÓB!

1. Świeżą plamę z czerwonego wina należy jak najszybciej posypać solą. Następnie poplamiony materiał namoczyć w wodzie i dopiero po dokładnym namoczeniu (np. kilkugodzinnym) wrzucić do pralki i wyprać.

2. Plamy z czerwonego wina można się pozbyć za pomocą wody ze spirytusem lub amoniakiem (amoniak można nabyć w sklepach z chemią gospodarczą). Tu też należy namoczyć porządnie materiał, właśnie w wodzie z jedną lub drugą substancją a potem wyprać.

3. Na stare plamy z czerwonego wina działa... pianka do golenia! Nawet kilkunastodniowe plamy z wina można usunąć, jeśli popsikamy je pianką do golenia (może być też krem do golenia) a po kilkunastu minutach miejsce przemyjemy ciepłą wodą.

4. Plamę z wina na ubraniu należy usuwać bardzo ostrożnie, bez pocierania! W tym celu, poplamiony materiał dotykamy delikatnie gąbką nasączoną mieszanką proszku do prania i wody utlenionej. Od strony wewnętrznej koniecznie przykładamy kawałek papierowego ręczniczka, by plama nie "przebijała" się na drugą stronę. Zabieg powtarzamy kilka razy aż do skutku.

5. Na plamę z czerwonego wina działa także... białe wino lub szampan (wino musujące też jest ok). Jak to działa? Trzeba świeżą plamę z wina czerwonego zalać natychmiast winem białym lub właśnie szampanem. Poczekać kilka minut a następnie wrzucić poplamiony materiał do pralki i wyprać.

Znacie inne sposoby na usuwanie plam z czerwonego wina? Podzielcie się nimi w komentarzach! :-)

11 komentarzy:

 1. Na wszystko znajdzie się sposób.:))

  OdpowiedzUsuń
 2. krem do golenia nie działa, właśnie jestem po teście

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro woda ze spirytusem , to zrobiłam to bezbarwnymi perfumami. efekt ? Perfumy dały radę, uratowałam białą bluzkę.
   Usuń
 3. Vanish usowa odrazu lol XXI century folks

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. SUPER Sposob. Wlasnie u mnie zadzialal. Plame oolac wrzatkiem bez namaczania wczesniejszego zapierania itd. Plamy mialy jakies 8h wrocilam do domu i zrobilam jak mi ooradzila znajoma. Zadzialalo i sukienka jest jak nowa

   Usuń
 4. gunwo działa z tym vanishem

  OdpowiedzUsuń
 5. racja gówno............!!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Wypróbowałam czyszczenie pianką do golenia.To działa!!!Zostawiłam wtartą piankę ok. 20-30 minut na suchej plamie,potem przeprałam miejsce z plamą szarym mydłem i już :) Dzięki za dobra radę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. dzięki za radę, właśnie ratuję mój nowy obrus :) cena za piękny wieczór :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mnie pomogła wrząca woda :)

  OdpowiedzUsuń