poniedziałek, 13 sierpnia 2012

Co to jest facebook? Do czego służy?

Co to jest facebook i jak z niego korzystać? Czyli kilka zdań dla opornych na wiedzę. :-)

Facebook to obecnie największa strona społecznościowa na świecie. Społecznościowa, czyli skupiająca osobowe konta ludzi z całego świata, które ci ludzie tam dobrowolnie założyli, by móc poznawać/utrzymywać kontakty z innymi ludźmi i dzielić z nimi wszystko (przemyślenia, zdjęcia, muzykę, opowieści, ciekawe zdarzenia z własnego życia, zainteresowania, itd.).

Założenie konta na facebooku jest darmowe i można tego dokonać w kilka minut. Wystarczy zarejestrować się na swój adres mailowy i już po chwili otrzymujemy dostęp do portalu.

Nowym użytkownikom facebook podpowiada krok po kroku (instrukcja) co mają zrobić by wykorzystać jego możliwości w pełni.

Facebook ma także swój długi i skomplikowany regulamin, na podstawie którego może np. wykorzystywać nasze treści do ew. własnych celów (np. reklamowych).

Mimo to, każdego dnia, na facebooku powstają tysiące nowych kont.

Poza kontami osobowymi, na facebooku zupełnie za darmo można prowadzić swoje konta firmowe. W tym celu zakłada się tak zwane fanpage (czyt. fanpejdże), czyli wewnątrzfacebookowe strony internetowe służące do kontaktowania się z np. naszymi klientami lub użytkownikami. :-)

Generalnie, facebook to taki... internet zamknięty w innym internecie. Ładnie zapakowany, uporządkowany i gromadzący miliony ludzi w jednym miejscu.

3 komentarze:

  1. Podoba mi się opinia, że facebook to taki zamknięty internet. Rzeczywiście to taki internet w internecie, ze swoimi prawami, ale co ważniejsze dla odbiorców ze swoim marketingiem, a przestrzeni jest tam całkiem sporo chociażby dla młodych firm.

    OdpowiedzUsuń
  2. facebook to złodziej

    OdpowiedzUsuń
  3. Po szóste & siódme... Portal nic nie warty z samej idei komunikacji... tym dla jest zacny i lubiany może bardziej, nic w przestrzeni nieznaczącym [ f ] Like'owaniem! 1 ] Takie oceny nie mają przełożenia dla innych odbiorów z historii, każdego profilu facebook'a zachodząc w głowie że ktoś coś tam Like'ował dlaczego to zrobił. W facebook'u wszystko ma racje bytu w tym co na górze, do historii się nie wraca dlatego nie posiadam profilu na facebook'u - dla mnie to dz buk... cuchnące jajo... Inwigilacja w internecie przez owe ustrojstwo, zjadacz czasu, na bezsensowne przeglądanie obrazków... Z wyrazami szacunku autor zielonej strony w t ł a kolorze... http://www.neooen.bloog.pl

    OdpowiedzUsuń