środa, 10 kwietnia 2013

Nadciśnienie, wysokie ciśnienie [OBJAWY charakterystyczne]

Wysokie ciśnienie to jedna z chorób cywilizacyjnych naszych czasów. Tylko zdrowy tryb życia (brak nałogów, uprawianie sportu, właściwa ilość snu, zdrowa dieta, etc.) mogą nas uchronić przed tą podstępną chorobą.

Nadciśnienie tętnicze może się objawiać na wiele różnych sposobów. Do lekarza warto się wybrać, gdy zaobserwujemy u siebie następujące objawy: bóle głowy w rejonie potylicy, zwłaszcza po przebudzeniu, mroczki przed oczami, zawroty głowy, szumy w uszach, pulsowanie w skroniach, zaburzenia widzenia, krwotoki z nosa, bezsenność, rozdrażnienie i impulsywność, zmęczenie poranne, uczucie zbyt mocnego bicia serca, zasłabnięcia, bóle zamostkowe, duszności, potliwość, chrapanie, nadmierne zmęczenie.

Najlepszy ciśnieniomierz - jaki kupić [PORADNIK]

Prawidłowe ciśnienie tętnicze u zdrowego dorosłego człowieka mieści się w przedziale 120-140 mmHg (skurczowe) na 70-90 mmHg (rozkurczowe).

Ciśnienie tętnicze można zmierzyć w każdym gabinecie lekarskim oraz w aptekach. Pomiarów można dokonywać także samemu za pomocą domowych aparatów do mierzenia ciśnienia. Najdokładniejsze są te, które zakładamy na ramię. Nadgarstkowe mogą nieco przekłamywać odczyty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz