poniedziałek, 1 kwietnia 2013

Chora wątroba: OBJAWY typowe

Chora wątroba: objawy

Ból i powiększenie wątroby? To najczęstsze objawy chorobowe związane z tym organem w naszym ciele. Choć sama wątroba nie jest unerwiona, to inaczej jest w przypadku otaczającej ją błony, dzięki której odczuwamy coś w rodzaju kolki wątrobowej. Uczucie "kłucia" czy też obrzęku wątroby to sygnał, że coś z naszym organizmem jest nie w porządku.

"Ból" wątroby odczuwany jest tuż pod żebrami z prawej strony. Gdy tylko uznamy, że boli nas coś w tej okolicy, natychmiast należy udać się do lekarza. W tej okolicy znajdują się także: woreczek żółciowy, trzustka i część jelita. Nie należy lekceważyć żadnych sygnałów bólowych!77

Ból wątroby
towarzyszy takim dolegliwościom jak: marskość wątroby, przewlekłe zapalenia, zakażenia, stłuczenia i toksyczne uszkodzenia. Wszystkie stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia i życia chorego. Najczęściej choroby, a co za tym idzie także bóle wątroby, są wywoływane przez wirusowe zapalenia wątroby typu A, B i C, zatrucia, nadużywanie alkoholu i leków.

Na złagodzenie dolegliwości wątrobowych w aptekach bez recepty dostępne są liczne leki: esseliv, hepatil, hepafast, heparol, hepacholina i wiele, wiele innych.

Zwykle, po ich zastosowaniu, ustępuje uczucie ciężkości wątroby. Nie należy jednak używać ich dłużej niż tylko objawowo. Gdy bóle wątroby trwają dłużej, konieczna jest wizyta u lekarza!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz