czwartek, 19 kwietnia 2012

Xbox 360 tanio - gdzie kupić? [gra, kinect]

Wcześniej pisałem już o tym, jak najtaniej kupić konsolę Playstation 3. Jakkolwiek produkt Sony nie byłby popularny, jego najpoważniejszym konkurentem jest konsola Microsoftu, czyli Xbox. Także tę konsolę (wraz z grami, padami, kinectem) można kupić za niewygórowaną cenę. Trzeba jedynie dobrze pokombinować!

Oto kilka rad, jeśli zamierzacie kupić Xbox najtaniej, jak to tylko możliwe:

1. W pierwszej kolejności przeszukaj porównywarki cen. Jak chociażby CENEO.pl. Tam zawsze można natrafić na ciekawe oferty sklepów z całego kraju. Po krótkiej kalkulacji, sprawdzeniu komentarzy o sprzedającym i innych okoliczności związanych z daną ofertą, można upolować Xbox 360 w wersji z dyskiem 250 GB już za około 800 złotych. W przypadku wersji z kinect i grami "ruchowymi" ceny zaczynają się od 1100 złotych. To taniej niż w typowych sklepach z elektroniką.

2. Przy mocnym kursie złotego, gdy dolar tanieje, warto rozejrzeć się za Xbox 360 poza Polską. O zakup sprzętu np. w Stanach Zjednoczonych warto poprosić kogoś znajomego, kto akurat tam jedzie lub rodzinę, jeśli się ją tam ma. W ten sposób można zaoszczędzić dobre kilka stówek. Czysty biznes!

3. Polowanie na promocje! Tak, nie ma niczego sensowniejszego niż zakup konsoli w ramach jakieś hipermarketowej promocji/wyprzedaży. Np. z okazji Dnia Dziecka czy świąt niektóre sieci sklepów wprowadzają kupony rabatowe na... zabawki. Można je bez problemu wykorzystać na zakup konsoli.

4. Czasem w sieci, ale i w sklepach można natrafić na egzemplarze konsoli z tzw. wystawy. Różnią się od innych nowych sprzętów tym, że np. nieco się zakurzyły będąc na ekspozycji albo na obudowie jest... rysa. I to koniec różnic. Sprzęt jest nadal nowy i podlega normalnej gwarancji, więc bez obaw można go wówczas kupować, jednocześnie zyskując na tym, że jest odrobinę tańszy.

5. Zakupy grupowe. To także całkiem rozsądna opcja. Należy jednak skrzyknąć np. 20 osób, które chcą kupić Xboxa i dzięki temu zyskać rabat. Takie rabaty można negocjować nawet w zwykłych sklepach, ale najlepiej propozycję złożyć u bezpośredniego hurtownika. Wbrew pozorom taka zakupowa współpraca, nie jest nazbyt trudna. Zwłaszcza w dobie internetowych społeczności!

Czasem zdarzają się takie okazje, że nawet sobie ich nie wyobrażamy. Warto więc w poszukiwaniu wymarzonej konsoli rozglądać się na tyle długo, by mieć pewność, że zrobiliśmy wszystko, by za sprzęt nie przepłaciliśmy.

Zawsze bowiem lepiej wydać zaoszczędzone pieniądze na dodatkową grę lub romantyczną kolację z dziewczyną. :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz