niedziela, 22 kwietnia 2012

Jaki prezent na roczek? [ile pieniędzy na pierwsze urodziny]

Pierwsze urodziny dziecka, czyli tzw. roczek to wyjątkowy moment w życiu każdej rodziny. To właśnie na tę okazję zjeżdżają się wszyscy krewni i bliscy znajomi rodziców malucha, by razem świętować. Na tę okazję, dziecko otrzymuje zwykle sporo prezentów.

Jaki prezent z okazji roczku - kilka porad:

1. Tradycja mówi o tym, by dziecku dać coś, co niekoniecznie jest dla niego praktyczne w tym wieku, ale stanowi pewien symbol. I tak np. chrzestni czy dziadkowie wręczają rocznym dzieciom srebrne medaliki, złote łańcuszki czy inne wartościowe przedmioty o znaczeniu religijnym.

2. Pieniądze w kopercie to także doskonały pomysł na prezent dla rocznego dziecka. Zwłaszcza w naszych trudnych czasach, gdy tak wiele rodzin boryka się z finansowymi problemami. Rodzice rocznego dziecka doskonale wiedzą, na co wydać ofiarowane dziecku pieniądze lub po prostu odłożą je na przyszłość.

3. Książeczka oszczędnościowa. To także znakomity finansowy prezent dla malucha. Wystarczy założyć książeczkę lub konto w banku i wpłacić tam jakąś początkową sumę pieniędzy, np. 500 złotych. Następnie dostęp do takiej książeczki dajemy także dziadkom, rodzicom i wujkom dziecka, by także oni mogli tam wpłacać swoje pieniądze, które następnie, np. po 15 czy 20 latach zostaną przekazane rocznemu dziś dziecku, a wówczas pewnie studentowi, któremu ułatwi to start w dorosłość.

4. Oryginalnym pomysłem jest także sesja zdjęciowa, którą można zafundować maluchowi oraz jego rodzicom. Wykonane z okazji 1. urodzin zdjęcia można także wydać w postaci tzw. fotoksiążki. Równie udanym pomysłem jest zafundowanie dziecku reportażu filmowego, który będzie doskonałą pamiątką na całe życie.

5. Ponadto, roczne dzieci często otrzymują w prezencie jakieś potrzebne im sprzęty, których wciąż z różnych przyczyn nie nabyli rodzice. Są to np.: rowerek biegowy, krzesło do karmienia i zabawy, turystyczne łóżeczko, fotelik samochodowy, bujaczek, huśtawka (ogrodowa lub pokojowa), rozwijające wyobraźnię malucha zabawki, konik na biegunach, czy też duży zestaw zapasów (np. pieluch, soczków, zupek czy o kilka rozmiarów większych ubranek).

Jeśli macie inne pomysły lub spotkaliście się z czymś oryginalnym, napiszcie o tym w komentarzach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz