wtorek, 8 kwietnia 2014

Najlepszy kredyt na święta!

Dziś przedstawię Wam najlepszy i najtańszy kredyt na święta, jaki tylko możecie sobie wyobrazić!

Banki, SKOK-i oraz centra kredytowe prześcigają się co roku w swych ofertach dotyczących pożyczek w promocji na święta.

Reklamy banków krzyczą: Weź kredyt na święta! Spraw przyjemność Twoim bliskim! Kup telewizor na raty! Weź pożyczkę na świąteczne zakupy! Itd., itd.

Szaleństwo kredytów świątecznych powtarza się co najmniej dwa razy do roku, ale są i takie banki, co przekonują nas, by pożyczki brać także na Wszystkich Świętych (zakup zniczy i ozdób nagrobnych to spore obciążenie dla domowych budżetów Polaków) czy pomniejsze święta kojarzone z weekendowymi wypadami, które też oczywiści opłacimy sobie przecież z kredytu!

Wspaniale, pięknie, cudownie! Niech żyją banki! Dziękujemy, że nam tak pożyczacie. Ale zaraz... Coś tu chyba nie gra.

Przejem pieniądze, które pożyczyłem, mija miesiąc i nagle trzeba zacząć oddawać. No, co za problem. Pożyczyłem/pożyczyłam przecież tylko tysiąc złotych. Ale jak to? Bank chce, żebym spłacał/spłacała przez 12 miesięcy ratę 160 złotych? Jak to?! Przecież to o wiele więcej, niż pożyczałem/pożyczałam!

Czytasz umowę, tak sprawnie podpisaną przed miesiącem: koszt kredytu, koszt ubezpieczenia, oprocentowanie, składka członkowska, opłata za kartę kredytową, opłata za prowadzenie rachunku, ble, ble ble... I tak w nieskończoność. Oto, jak dałeś się/dałaś się złapać na pożyczkę w ofercie świątecznej! Brawo! Twoja przyszłość to comiesięczny stres, czy wystarczy na życie, bo przecież trzeba spłacić ratę kredytu!


Jaka jest więc najtańsza i najlepsza pożyczka na święta? I pożyczka w ogóle? No jaka? Taka, której po prostu NIE ZACIĄGASZ!

A oto plusy najlepszej pożyczki na świecie:

+ nie musisz jej spłacać
+ w Twoim portfelu zostaje więcej pieniędzy
+ nie martwisz się comiesięczną ratą
+ nie odwiedzasz banku, poczty czy punktu kasowego, by ją spłacać (zyskujesz więc czas!)
+ nie obniżasz sobie zdolności kredytowej i możesz skorzystać z kredytu, kiedy na pewno będzie niezbędny!
+ śpisz spokojnie

1 komentarz:

  1. Oj tam, sporadyczna pożyczka online, gdy pieniędzy potrzebujemy najlepiej na wczoraj jeszcze nikomu nie zaszkodziła :) Ja na przykład musiałam pokryć dosyć pilne i kosztowne leczenie stomatologiczne, bez pożyczki nie byłabym w stanie tego zrobić.

    OdpowiedzUsuń