wtorek, 5 marca 2013

IKEA: Bakteria kałowa coli w ciastkach? IKEA wycofała je ze wszystkich sklepów!

IKEA nie ma ostatnio szczęścia. Po tym, jak w klopsikach oferowanych w sklepowych kantynach znaleziono koninę, popularnego producenta mebli dotyka kolejna afera. Tym razem chodzi o ciastka, w których znaleziono... bakterie kałowe coli.

Bakterie coli w ciastkach znaleziono w sklepie IKEA w Chinach. Produkt pochodził jednak ze Szwecji więc meblowy potentat zdecydował się wycofać ciastka ze swych sklepów we wszystkich krajach, także w Polsce.

Ciastka z IKEA skażone bakterią coli to ciastka migdałowe o smaku czekoladowym i toffi.

Od kilkunastu dni głośno jest o mięsie, które sprzedawane jest w sklepach IKEA w postaci klopsików. Wszystko za sprawą partii mięsa pochodzącej od szwedzkiej firmy Dafgard, która to miała dostarczyć zamiast wołowiny... koninę.

Przedstawiciele sklepu IKEA wycofali ze sprzedaży wszystkie klopsiki i zlecili specjalistyczne badania laboratoryjne. Mają one wykluczyć lub potwierdzić, czy konina jest we wszystkich klopsikach czy tylko w partii mięsa pochodzącego od szwedzkiego dostawcy.

W przypadku ciastek zapewniają, że znaleziona w nich bakteria kałowa nie stanowi zagrożenia dla ludzkiego organizmu. Innymi słowy mówiąc: Eat shit!

1 komentarz:

  1. niezle, a mi te klopsiki tak smakowały :C

    OdpowiedzUsuń