niedziela, 21 września 2014

Jak szybko poprawić sobie nastrój? 10 SPOSOBÓW

Jesień i zima to dwie pory roku, które mocno wpływają na spadek naszego dobrego samopoczucia. Wynika to m.in. z braku dostatecznego nasłonecznienia czy innych okoliczności, o które łatwiej wiosną czy latem.

Jak poprawić sobie nastrój? 10 SPOSOBÓW:

1. Jesteś sama/sam w domu? Włącz muzykę, którą lubisz najbardziej i zacznij tańczyć! Tańcz, skacz, wygłupiaj się! Spraw, by krew się w Tobie zagrzała. :-)

2. Włącz sobie skecze popularnych kabaretów na youtube lub poczytaj fora internetowe z dowcipami - to zawsze działa!

3. Zaparz sobie najlepszą herbatę/kawę, jaką tylko możesz i sięgnij po książkę. Dobra lektura zawsze pomoże zapomnieć o naszych aktualnych problemach, a może też... zainspiruje do działania?

4. Obejrzyj film (obojętnie czy to będzie komedia, horror, erotyk czy co tam jeszcze) - ważne by budził w Tobie emocje i pozwolił oderwać myśli od spraw bieżących.

5. Idź na spacer. Spacer to możliwość pooddychania świeżym powietrzem, wyciszenia myśli, znalezienia odpowiedzi na pytania, które nas dręczą.

6. Zorganizuj spotkanie dla przyjaciół. Umów się z nimi w knajpie albo zaproś do domu. Zjedzcie razem pizzę, sałatkę i wypijcie piwo. Od razu będzie przyjemniej!

7. Zacznij biegać! Bieganie to ten rodzaj wysiłku fizycznego, który wspomaga wytwarzanie w ludzkim mózgu enzymów odpowiedzialnych za dobry nastrój. Z badań naukowców wynika, że już 30 minut biegu sprawia, że wzrasta nasze poczucie spełnienia i poprawia się nasz nastrój.

8. Zjedz czekoladę. Czekolada zawiera w sobie substancje, które wspomagają ważne procesy zachodzące w mózgu. Dzięki niej mózg się regeneruje, a my wpadamy w pozytywny nastrój.

9. Utnij sobie drzemkę. Nic tak nie poprawia nastroju po męczącym dniu jak półgodzinna drzemka. Gdy wstaniesz, znajdziesz w sobie nowe pokłady energii do działania!

10. Idź na zakupy. To działa nie tylko na kobiety. Kup sobie jakiś drobiazg, który od dawna chciałaś/chciałeś mieć. Bądź w tym EGOISTĄ. A jeśli nie chcesz, to zawsze możesz kupić coś z myślą o drugim człowieku. To też poprawia nastrój!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz