wtorek, 21 stycznia 2014

Mole ubraniowe, spożywcze - jak się pozbyć? Sposób na mole!

Mole ubraniowe: jak się pozbyć? Sposoby na mole w szafie [PORADNIK]

Mole to sprytne stworzenia z rodziny motyli, które uwielbiają gnieździć się w naszych szafach, gdzie żywią się naszymi ubraniami. Co zrobić, gdy zaatakują nas mole? Jakie są skuteczne metody walki z molami? Jak się ich pozbyć?

Najpierw trzeba wiedzieć, jak funkcjonują mole. Jak podaje wikipedia: Samica składa 50-60 jaj wielkości główki od szpilki. Składane są na potencjalnym źródle pożywienia lub koło niego. Młode wykluwają się po 4-10 dniach, w niskiej temperaturze do 3 tygodni. W zależności od warunków, stadium larwalne trwa 35 dni do 2 lat. Przepoczwarzanie się trwa 8-10 dni w lecie i 3-4 tygodnie w zimie. Dorosłe osobniki nie odżywiają się, żyją około miesiąca.

Ten informacje na temat moli to podstawa, od której należy rozpocząć walkę z molami.

Mole w szafie z ubraniami, co robić? PORADY

1. Kule na mole! Pierwszy i najbardziej oczywisty sposób na pozbycie się moli to tzw. kule na mole. Można je kupić w każdym sklepie wielobranżowym. Dziś nie są one już tak śmierdzące, jak przed laty. Można je kupić także w postaci specjalnych zawieszek o zapachu lawendy.

2. Inne zapachy także odstraszają mole! Mole źle znoszą zapach lawendy, ale także świeżego mydła w kostce, pomarańczy, bergamotki, szałwii i kamfory. Wystarczy rozpylić na kartoniku w szafie kilkanaście kropel takiego zapachu i mole pójdą sobie na zawsze!

3. Pułapki na mole. W sklepach dostępne są także specjalne pułapki na mole, które wabią te motyle do sprytnie wykonanych zbiorniczków, w których mole giną.

4. Czystość zabija mole! Zauważysz mola w szafie? Natychmiast go zabij, a potem przewietrz wszystkie ubrania i dokładnie je przetrzep. Szafę, w której pojawiły się mole należy starannie zdezynfekować i spryskać środkiem antymolowym. To powstrzyma te małe wredne stworzenia!

Znacie inne sposoby na mole? Napiszcie o nich w komentarzach!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz