środa, 22 stycznia 2014

Gender DŻENDER co to jest? DEFINICJA

Gender [dżender] co to jest?

Definicja gender: Gender (wym. dżender) to rodzaj teorii paranaukowej, opierającej się jedynie na założeniach i pewnym modelu wyobrażeń, w ramach którego na poziomie kulturowym płeć może być różnicowana/dowolnie zamienna. Tj. np. mężczyzna może pracować jako pielęgniarka (pielęgniarz) a kobieta jako górnik w kopalni. To oczywiście duże uproszczenie, jednak cała "ideologia" gender sprowadza się właśnie do tych aspektów naszego życia społecznego, które postrzegamy w sposób tradycyjny, czyli podział na męskie i żeńskie role np. na polu zawodowym czy w domu (kobieta myje podłogi, facet trzepie dywany, itp.).

Problem z gender polega na tym, że według jego ideologów, mózg żeński i męski niczym się od siebie nie różnią w swych zdolnościach poznawczych i wszelkich innych. To twierdzenie jest jedynie czystą teorią, a naukowcy od dziesięcioleci badający procesy zachodzące w ludzkim mózgu zwyczajnie oburzają się na takie rewelacje "genderystów". Wszelkie wykonane badania medyczne i naukowe jasno wskazują, że mózg kobiety i mózg mężczyzny różnią się między sobą wyraźnie.


O gender zrobiło się głośno, gdy termin ten wciągnęły na sztandary środowiska LGBT (lesbijki, geje, biseksualiści i transseksualiści). Działacze ruchów LGBT sięgnęli po terminologię gender dlatego, że jak żadna inna nie uzasadnia ich życiowych wyborów. W "tradycyjnym" modelu teoretycznym społeczeństw, ich zachowania mogły być postrzegane jako nienormatywne. Uzasadniając swoje wybory teorią gender, członkowie środowisk LGBT poczuli się po prostu bezpieczniejsi, a wiele państw Europy Zachodniej, właśnie na podstawie tej "paranauki" nadało LGBT stosowne prawa, np. do zawierania małżeństw, swobody w wyborze płci biologicznej czy nawet adopcji dzieci. Z tego także względu "gender" budzi tak wielkie emocje w środowiskach postrzeganych jako tradycyjne, oparte na chrześcijańskich wartościach, odrzucające tzw. grzech sodomski i wiele innych zachowań właściwych osobom z kręgów LGBT.

Reasumując, gender sam w sobie nie jest niczym strasznym, bo w głównej mierze odwołuje się do haseł feministycznych pt. równouprawnienie płci, jednak należy pamiętać, że gender to jedynie teoria, pewien model, który nie ma potwierdzenia w biologicznych aspektach naszego życia.

TWOI ZNAJOMI NIE WIEDZĄ O CO CHODZI Z TYM "GENDER"? UDOSTĘPNIJ TO NA FACEBOOKU i poproś, by przeczytali!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz