czwartek, 8 listopada 2012

Twitter - co to jest? Jak działa twitter? Jak korzystać z twittera?

Co to jest twitter? Jeśli nadal nie wiesz, to dobrze trafiłeś!

Twitter to nic innego jak maksymalnie uproszczona strona internetowa do wpisywania na niej krótkich, jednozdaniowych informacji np. o tym, co aktualnie robimy.

Informacje te są przypisane do konta, które najpierw w ramach rejestracji zakładamy.

Działa to odrobinę jak facebook czy "śledzik" w NK.pl.

Twitter jest najpopularniejszą platformą tzw. mikroblogingu (czyli blogowania w wersji mini) na świecie. Wszystko za sprawą prostoty interfejsu i szybkości, z jaką można wysłać w świat informację do setek tysięcy czy nawet... milionów ludzi jednocześnie.

Z twittera korzysta wielu polityków, aktorów, naukowców czy muzyków. Najsłynniejszym i zdobywającym najwięcej fanów twitterowce jest... Barack Obama.

Korzystając z twittera możemy wybrać sobie osoby, których wpisy zamierzamy śledzić na bieżąco. Będą się one wyświetlać na naszej stronie głównej twittera po zalogowaniu.

W Polsce twitter.com dopiero zdobywa popularność. Wszystko za sprawą wcześniej istniejącego tu już innego systemu mikroblogingu - Blip.pl (czyli "Bardzo Lubię Informować Przyjaciół"). W ostatnim czasie blip traci jednak na znaczeniu a na pozycję lidera wysuwa się twitter.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz