środa, 22 października 2014

Najlepsze stroje na Halloween 2014! [HELOŁIN przebrania, kostiumy foto, wideo]

Najlepsze przebranie na Halloween 2014?

To musi być coś kreatywnego i dostarczającego wrażenia Tobie i otoczeniu.

Jeśli potrzebujesz stroju na Halloween 2014 dla dziecka, to koniecznie zobacz ten filmik, sporo w nim propozycji, jak ubrać dziecko na HELOŁIN!A tu kolejna ekstra propozycja na przebranie na Halloween, wersja dla dorosłych raczej:Halloween to tradycyjna zabawa z duchami, na którą moda do Polski przyszła wraz z amerykańskimi filmami o radosnych nastolatkach. Według amerykańskiej tradycji, 31 października dzieci/młodzi ludzie przebierają się w różne straszne stroje: potwory, duchy, wampiry, mumie, przerażające szkarady i co tam jeszcze tylko wyobraźnia podpowie. W tych przebraniach wędrują od drzwi do drzwi i wołają: - Pieniążek albo psikus! (tak w wielu filmach jest mowa o "cukierku", ale tak naprawdę amerykańskie dzieciaki proszą o kasę! - pewnie jesteście zdziwieni, ale tak właśnie jest)

Helołin to okazja do świetnej zabawy, której jednak w Polsce nie pochwalają tradycyjne środowiska, jak kościół. Według naszej tradycji, dzień przed 1 listopada zawsze był dniem tzw. dziadów. Wywoływało się wtedy duchy i zostawiało dla nich przekąski oraz wódkę w narożnikach izby.

Jakie są Wasze propozycje przebrania na Helołin? Macie jakieś oryginalne pomysły? Jakie najbardziej hardkorowe stroje na Halloween widzieliście? NAPISZCIE!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz