wtorek, 18 grudnia 2012

KONIEC ŚWIATA 2012 (21 grudnia) - PRZEPOWIEDNIE [proroctwo Oriona i inne]

21 grudnia 2012 roku ma nastąpić KONIEC ŚWIATA?

Tak złowieszczo głoszą powtarzane w internecie przepowiednie opierające się na rzekomych ustaleniach starożytnych społeczeństw: Majów i Egipcjan.

Cóż, jeśli spojrzeć na dzisiejszy Egipt, to faktycznie, koniec świata trwa tam już od dobrego roku jeśli nie dłużej...

Proroctwo Oriona czyli koniec świata 2012 - co ma się wydarzyć?

Zdaniem badaczy starożytnych zagadek, Patricka Geryla i Gino Ratinckxa, koniec świata ma nadejść nagle, 21 grudnia 2012 roku. Objawić się ma potężnymi trzęsieniami ziemi, erupcjami wulkanów, zmianą kierunku obrotów planety wokół własnej osi i... zmianą położenia biegunów wyznaczających północ i południe.


Wszystko to doskonale zilustrował film o wymownym tytule "2012", który mieliśmy okazję oglądać nie tak dawno.

Obaj panowie, w swych fatalnych przepowiedniach, powołują się na m.in. Majów, którzy mieli stworzyć kalendarz kończący się właśnie na dacie 21 grudnia 2012 roku.

Problem w tym, że niedawno potomkowie Majów zdementowali informację, jakoby ich przodkowie zamierzali zakończyć istnienie świata akurat 21 grudnia 2012 roku. Koniec ich kalendarza na tej dacie wynikał najpewniej z prozaicznego powodu. Np. skończył się "atrament" w narzędziu służącym do pisania... ;-)

Jakkolwiek, w dniu końca świata Wenus, Mars, Orion i inne ciała niebieskie znajdą się w takiej samej pozycji, jak w roku 9792 p.n.e - głoszą obaj panowie. Ich przepowiednia nazywana to "proroctwo Oriona".

Czy mieli rację, okaże się już 21 grudnia. Nawet jeśli, to po tej dacie, i tak rzecz dla nikogo nie będzie miała już znaczenia. :D


Co sądzicie o przepowiedni, że to 21 grudnia 2012 roku nastąpi koniec świata? Jak zamierzacie spędzić ten czas? Dajcie znać! :D

1 komentarz:

  1. koniec świata, ostatnia szansa do najebki :P

    OdpowiedzUsuń