czwartek, 4 października 2012

Erasmus bankrutuje! Czy to już koniec programu?

Erasmus bankrutuje - koniec pieniędzy na program wymiany studentów

Szokujące wieści dla studentów w całej Europie. Program Erasmus będzie zamknięty, bo jest bankrutem. Unia Europejska nie ma już pieniędzy na dalsze finansowanie Erasmusa. Studenci, którzy obecnie przebywają za granicą nie wiedzą, co ich czeka!


Skąd informacje o bankructwie Erasmusa?

- Dwa dni temu francuski przewodniczący komisji budżetowej Alain Lamassoure zaalarmował, że program zbankrutuje w przyszłym tygodniu - podają media.

Jak się okazuje, Francuz zbytnio się pospieszył z ogłoszeniem tych dramatycznych informacji i wywołał panikę wśród studentów przebywających na zagranicznych wymianach.

- Jeśli nie uda się uzyskać dodatkowych środków, zarówno program Erasmus, jak i nasza organizacja zakończymy działalność. To przykre, bo Erasmus obchodzi 25 lat działania. Zapowiadano, że będzie więcej pieniędzy, organizowano konferencje, a tu takie informacje – wyjaśnia na łamach portalu natemat.pl Mateusz Hilgner z Erasmus Student Network.

Jak jednak zapewniają przedstawiciele Erasmusa, na kontach uczelni uczestniczących w programie pieniądze dla studentów na najbliższy rok akademicki są.

Problemy z Erasmusem mają się jednak nasilić w przyszłym roku.

Parlament Europejski toczy właśnie zażartą dyskusję na temat przyszłości unijnych programów wymiany (m.in. studentów). Wiele wskazuje na to, że mogą one paść ofiarą nacisków "starych państw Unii" - budżet Erasmusa może być więc mocno uszczuplony.

Korzystacie/korzystaliście z Erasmusa? Opiszcie jak wyglądały Wasze doświadczenia z programem? Co dał Wam udział w programie?

3 komentarze:

  1. I BARDZO DOBRZE! Wszystkie lenie patentowe co korzystają z tego żeby chlać za darmo teraz BEDĄ MUSIELI BAKAĆ JAK INNI!

    OdpowiedzUsuń
  2. Każdy korzysta jak chce - mnie nie byłoby stać na to, żeby przez pół roku odbywać staż w laboratorium za granicą, gdyby nie ten program... ♥

    OdpowiedzUsuń
  3. to prawda jedni jedą tam i tylko imprezują,ale inni chcą się podszkolić w języku, zdobyc doswiadczenie za granicą. nie można wszystkich ocenić równomiernie.

    OdpowiedzUsuń